Loading
 • Czynne: Pn - Pt: 8.00 - 16.00, Sb 9:00 - 13:00

Skup aluminium

ZOBACZ CO OFERUJEMY

SKUP ALUMINIUM

Aluminium jest dziś bez wątpienia jednym z najchętniej używanych metali. Oczywiście w użyciu znajdują się różne jego stopy: od aluminium lotniczego, przez materiał do produkcji felg samochodowych, przewodów elektrycznych aż po aluminium na puszki z napojami. W każdym przypadku skład stopu jest nieco inny, natomiast tym, co łączy te materiały, jest możliwość odzyskania najważniejszych składników stopu i ich ponownego wykorzystania.

Skup aluminium Łódź

Co skupujemy?

 • Chłodnice
 • Wióry
 • Puszki
 • Plastyka
 • Odlew
 • Felgi
 • Offset
 • Sektor
 • Rolety z pianką
 • Profile lakierowane
 • Profile nielakierowane

Zobacz CENNIK

Wszędobylskie aluminium

Aluminium nie osiąga może szczególnie wysokich cen na skupie, a poza tym jest zwykle dość lekkie, ale też można na nim sporo zyskać, co wynika właśnie z popularności tego surowca. Z aluminium produkuje się tak wiele przedmiotów, że można śmiało zaryzykować, że w większości przypadku nawet w każdym worku z odpadami komunalnymi jest go pewna ilość. Oczywiście nie zawsze można oddać materiał na skup, ale w wielu przypadkach jest to dobre rozwiązanie. Jeszcze lepiej na takim posunięciu wychodzą przedsiębiorcy, którzy są w stanie jednorazowo dostarczyć do skupu większą ilość aluminium – często zresztą podpisywane są umowy na regularny odbiór materiału i wtedy też cena jest regulowana nieco inaczej niż w przypadku dostawców indywidualnych.

Cenniki aluminium na skupach są dość rozbudowane i nierzadko liczą około 20 różnych pozycji, uwzględniających podstawowe różnice w składzie stopów wykorzystywanych do produkcji różnych elementów. A ze względu na powszechne stosowanie tego materiału, często okazuje się, że na skup może trafić całkiem spora ilość surowców wtórnych. Wtedy można się tylko cieszyć z faktu, że niektóre skupy oferują swoim klientom odbiór i transport złomu aluminiowego, a także, że istnieją skupy internetowe – te najczęściej są wykorzystywane przez dostawców indywidualnych, ale to żadna reguła, bo wszystko zależy od cen i warunków.

Jak wyjść na swoje na skupie aluminium?

Ceny aluminium w większości przypadków nie przekraczają 5 złotych za kilogram, choć tutaj rozpiętość cenowa jest bardzo duża. Nie są to jednak zawrotne sumy, jeśli porównać to z cenami miedzi, cyny czy choćby mosiądzu. Nie jest to jednak również mało, szczególnie że i tak podstawowym plusem korzystania ze skupów aluminium jest pozbycie się odpadów, za co firmy w innym przypadku musiałyby zapłacić i to znacznie więcej. Tutaj więc korzyść jest oczywista, bo nawet gdyby materiał był przyjmowany za darmo, to i tak byłby to pewien postęp, a że to skup, to jednak trochę – niewiele, ale zawsze coś – się zarobi.

Dostawcy detaliczni patrzeć mogą na tę sprawę nieco inaczej. W ich przypadku nie ma większego znaczenia samo oddanie odpadu – wygodniej byłoby oddać go do segregacji z innymi suchymi, za co się już wiele nie dopłaca, ale coraz więcej osób rozumie, że takie postępowanie jest w istocie wyrzucaniem pieniędzy. Tym bardziej, że nawet jeśli w pobliżu nie ma stacjonarnego skupu (a najczęściej i tak niedaleko jest),to są jeszcze skupy internetowe, gdzie też można zrobić dobry interes.

Zobacz jeszcze: Skup surowców wtórnych