Loading
  • Czynne: Pn - Pt: 8.00 - 16.00, Sb 9:00 - 13:00

Skup surowców wtórnych

ZOBACZ CO OFERUJEMY

SKUP SUROWCÓW WTÓRNYCH

Pojęcie surowców wtórnych jest dziś naprawdę bardzo szerokie. Tylko nielicznych materiałów nie można lub nie opłaca się ponownie wykorzystywać. Recyklingowi podlega nie tylko makulatura czy złom, ale także niektóre tworzywa sztuczne i wiele innych materiałów. Nie da się jednak ukryć, że to złom różnego typu i odpady papierowe stanowią lwią część tego, co trafia do skupów surowców wtórnych.

Skup surowców wtórnych Łódź

Co skupujemy?

  • Korki od butelek
  • Płyty CD / DVD bez opakowań

Zobacz CENNIK

Dlaczego przerabiać?

Dla oddających surowce wtórne sprawa jest prosta: po co wyrzucać śmieci i za to płacić, skoro można się ich pozbyć i jeszcze dostać za to czasem nawet niemałą kasę? Dla firm oczywiście ważne będą też inne kryteria, bo tutaj nawet wyrzucenie śmieci musi być potwierdzone specjalnym dokumentem. Nie nam rozsądzać, czy to mądre, czy nie, grunt, że jest przepis, są kontrole, to i karta przekazania odpadów musi być w porządku. A taką nie wszędzie można podbić.

Kasa i formalności to jednak nie wszystko. Czasem liczy się też opinia klientów, a ta będzie wyższa, jeśli w ramach tzw. społecznej odpowiedzialności, przedsiębiorstwo zacznie aktywnie brać udział w recyklingu, a nie w zapełnianiu i tak już napchanych do granic możliwości składowisk odpadów. No i nie bez znaczenia jest fakt, że zysk widoczny bezpośrednio przy kasie skupu nie jest tu jedyny. Po prostu wiele materiałów jest tańszych dzięki recyklingowi, ponieważ odzyskanie surowca lub jego bezpośrednie powtórne wykorzystanie jest znacznie tańsze niż pozyskanie rud, najczęściej kopalnych, ich oczyszczenie, przetopienie i dalsza obróbka. Recykling w dłuższej perspektywie jest po prostu opłacalny dla wszystkich. Także dla właściciela samego skupu, ale to już inna historia.

Wszystko w jednym

Dla każdego, kto ma coś do sprzedania na skupie, idealnym układem będzie możliwość oddania wszystkich odpadów w jednym miejscu. I nie ma znaczenia, czy będzie chodziło o ćwierć kilograma mosiężnego węża prysznicowego, czy kilkadziesiąt ton makulatury – jeśli odpadów jest kilka, to dobrze jest od razu sprzedać je wszystkie. Im jednak więcej, tym trudniej, bo raz, że nie każdy skup przyjmuje dowolne materiały, a dwa – i to problem poważniejszy – że mogą pojawić się problemy z transportem. W nowoczesnym skupie surowców wtórnych rozwiązuje się ten problem na dwa sposoby. Albo można – jak w skupie internetowym – wykorzystać ogólnodostępne usługi firm spedycyjnych, albo, z czego korzystają skupy tradycyjne, stacjonarne, udostępnić własny transport i dopisać do działalności usługę odbioru odpadów. Dla sprzedających złom, makulaturę czy szkło, jest to bardzo dobre rozwiązanie, choć oczywiście ma pewne minusy, widoczne przede wszystkim pod postacią nieco mniej korzystnych cen (jeśli transport będzie darmowy). Tak naprawdę jednak nadal się to opłaca, szczególnie że w przypadku dłuższej współpracy można liczyć na dodatkowe korzyści. Najważniejszą jednak zawsze będzie to, że za jednym transportem można pozbyć się makulatury gazetowej, kartonów, resztek przewodów miedzianych, starych transformatorów, akumulatorów, aluminiowych obudów maszyn przemysłowych i wielu, wielu innych odpadów.

Zobacz jeszcze: Elektronika